Kılıçdaroğlu’ndan Yargıtay’a ‘Gezi’ tepkisi: Büyük bir utanç!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Osman Kavala’ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis ile Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay Milletvekili seçilen Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater Utku’ya verilen 18’er yıl hapis cezalarını onamasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Yargıtay, bir demokrasi mücadelesi olan Gezi Parkı Direnişinin, talimatla “suç” gösterilmesi utancına ortaklık etmiştir. Unutulmamalıdır ki; Gezi direnişi, demokrasi tarihimizde özgürlüğü haykıran gençlerin gür sesidir. Bu sesi hiçbir güç kısamaz! Bu karar büyük bir utançtır!”


ÖZEL: GEZİ ONURUMUZDUR

CHP Grup Başkanı Özgür Özel de Yargıtay’ın kararına tepki gösterdi. Özel yaptığı açıklamada “Yargıtay’ın hukuksuz Gezi Parkı kararının karşısında, hukukun ve Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater’in yanındayız. Mücella Yapıcı ve Hakan Altınay’ın tahliyelerine sevinsek de bir kez daha haykırıyoruz ki #GeziOnurumuzdur! #GeziYargılanamaz!” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir