FUT Esports, MONSTER PROTALITY Season 7’nin Şampiyonu Oldu

Türkiye ve Orta Doğu’nun en prestijli PUBG: BATTLEGROUNDS turnuva serisi PUBG Protality Series, 2023’teki ikinci etkinliği MONSTER PROTALITY Season 7’yi FUT Esports’un şampiyonluğu ile tamamladı.

MONSTER PROTALITY Season 7, Türkiye ve Orta Doğu bölgesi elemeleri ve verilen iki Wildcard ile HOWL ve PCIFIC Esports, turnuva 3. ve 4.sü olarak, şampiyon FUT Esports ve ikinci Digital Athletics’in turnuvaya katılması garanti olduğu için, PUBG EMEA CHAMPIONSHIP: FALL’ın farklı aşamalarına katılmayı garantiledi.

eSports360 tarafından organize edilen ve KRAFTON tarafından desteklenen PROTALITY Series, MONSTER PROTALITY Season 7 ile her zaman olduğu gibi bölgenin en iyi iki takımını da belirlemiş oldu.

Turnuva 24-25-26-27 Ağustos’ta 64 takımın 4 farklı Açık Eleme lobisinde karşılaşmasıyla başladı. Her lobiden en iyi 4 takım, davetli 8 takımla karşılaşacakları Tulpar Üst Grup aşamasına çıktı. Tulpar Üst Grup maçlarının ardından ilk 8’e giremeyen ve finale kalmayı başaramayan takımlar, son kez Abra Alt Grup maçlarında şanslarını denedi. Final Aşamasında 64 katılımcı takım ve davet edilen 8 takımdan en iyi 16 takım kaldı.

MONSTER Notebook’un ana sponsor olmasıyla artan 150.000 TL’lik ödül havuzunun ilk 8’e dağılımı şu şekilde oldu:

  • FUT Esports – 60.000 TL
  • Digital Athletics – 30.000 TL
  • HOWL – 20.000 TL
  • PCIFIC Esports – 15.000 TL
  • BBL Esports – 10.000 TL
  • Orgless – 7.000 TL
  • Seyhan Belediye Espor – 4.000 TL
  • Sarvem Esports – 4.000 TL

Monster Notebook Global Pazarlama & Çevre Birimleri Direktörü Birol Sülük ise bu iş birliği hakkında “Monster Notebook olarak, sadece ürün ve hizmet kalitemizle değil, aynı zamanda sektöre bütünsel bir perspektiften yaklaşıp, espora sağladığımız desteklerle oyunculara ve sektör paydaşlarına örnek oluyoruz. Büyük bir heyecanla beklenen Protality Season 7’ye ana sponsor olarak destek vermemiz de bu taahhüdümüzün en somut göstergesi. MONSTER Notebook olarak PROTALITY aracılığıyla KRAFTON, Inc.ile iş birliği içinde olmaktan son derece mutluluk duyuyoruz,” şeklinde yorumda bulundu.

 

26 Eylül’de Açık Elemelerle başlayacak olan PEC: Fall, 2023 EMEA Espor takviminde PGC Puanları veren son etkinlik olma özelliği taşırken, takımlara KRAFTON’un yıllık espor sezonunun Büyük Finali niteliğindeki PGC 23’de (PUBG Global Championship 2023) sıralamaya girmek için son bir fırsat sunacak. PEC: Fall kazananına ek olarak, en çok PGC Puanına sahip 5 EMEA takımı da PGC’ye katılmaya hak kazanacaklar. PCIFIC Esports doğrudan MEA Açık Elemelerinin final turuna yükselecek. HOWL, Playoff’ların üst  grup aşamasına doğrudan ilerleyecek ve bu maçlar 5 Ekim’den itibaren başlayacak. PEC: Fall hakkında daha fazla bilgi için PEC.gg adresini ziyaret edebilirsiniz.

MONSTER PROTALITY Season 7, Arda “Tropik” Bayram, Buğrahan “Wreckage” Şevke, Mustafa “Fanius” Gültekin, Oğuzhan “Canalem” Can, Özgür “root” Alagül, Timur “Timurlengx” Günay ve Utku “Utimikk” sunumlarıyla twitch.tv/pubg_battlegroundstr kanalından bu mücadeleyi seyircisine ulaştırdı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir