Samsunda pankart savaşları

İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, Seçim kampanyası ve Seçim koordinasyon merkezine Ak Parti tarafından yapılan engellemeye yönelik çalışmaların ne siyasi etik açısından ne de seçme ve seçilme hakkının gözetilmesi anlamında kabul edilebilir bir durum olmadığını söyledi.

SAMSUN’UN AYAĞINA PRANGALAR VURDUNUZ

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmren Nilay Tüfekci yaptığı açıklamada AK Parti’ye “Samsun’u sadece kendinize hizmet etmesi için kapalı bir kutu haline getirip, ayaklarına prangalar vurdunuz. Siz bu şehre artık bize inanın diyemezsiniz. Çünkü siz bile artık kendinize inanmıyorsunuz” dedi.

İMREN NİLAY TÜFEKÇ KİMDİR

6 Mart 1986 tarihinde İzmir’de doğan İmren Nilay Tüfekci, 1999’da Atatürk İlköğretim Okulu’ndan, 2004 yılında ise Bornova Anadolu Lisesi İngilizce bölümünden mezun oldu.

Çağ Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü kazanan İmren Nilay Tüfekci 2010 yılında buradan mezun oldu.

Lisans eğitimi sonrasında Mersin Valiliği kapsamında dış ticaret eğitim ve stajlarını da tamamlayan İmren Nilay Tüfekçi çeşitli bankalarda görev aldı.

2014 yılında Av. Ali Alper Tüfekçi ile evlendi. Hanzade Ada isimli bir kız çocuk annesi olan İmren Nilay Tüfekci 2015 yılı itibari ile bankacılığı bırakarak ticarete yöneldi.

2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde “Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler” bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir