İBB, TÜGVA’ya açtığı “otopark” davasını kazandı: İşgale son verilmesi için gereken başvuruyu yaptık

“ARSANIN TÜGVA TARAFINDAN İŞGAL EDİLDİĞİ TESPİT EDİLDİ”

2022 yılı mart ve nisan aylarında İBB Meclisi’nde de görüşülen konuyla alakalı Gökçe Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı: “Eyüpsultan ilçemizde bulunan belediyemize ve 16 milyon İstanbulluya ait bir arsanın TÜGVA tarafından işgal edildiği tespit edilmiştir. Hukuka aykırı olduğu mahkeme kararı ile de sabit olan bu işgalin son bulması için dün gereken işlemi başlattık.

“KAYMAKAMLIK TAHLİYE İŞLEMİNİ YERİNE GETİRMEDİ”

Eyüpsultan İlçemizde Belediyemize ait kıymetli bir arazi işgal edilmiş ve TÜGVA Genel Merkezi yanında otopark olarak kullanılmıştır. Belediyemiz ilgili arazinin teslimini talep etmiş ancak bu talep yerine getirilmemiştir. Belediyemiz tahliye talebiyle Kaymakamlığa başvurmuş ancak kaymakamlık da tahliye işlemini yerine getirmemiştir.

MAHKEME İBB’Yİ HAKLI BULDU

Bunun üzerine açılan davada mahkeme Belediyemizi haklı bulmuş, tahliye işleminin yapılması gerektiğini de ortaya koymuştur. Dün bir kez daha TÜGVA tarafından sürdürülen işgale son verilmesi için Kaymakamlığımıza gereken başvuruyu yaptık.” Buğra’nın paylaştığı mahkeme kararında arazide TÜGVA’nın fuzuli işgalci olduğu belirtildi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir