Erdoğan: Mescid-i Aksa’ya el uzatılması kırmızı çizgimizdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı iftar programında açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle: Müslümanların ilk kıblesine yönelik alçak eylemleri kınıyor, saldırıların bir an önce durdurulması çağrısında bulunuyorum”Bunun adı zulüm siyasetidir, kan siyasetidir. Türkiye bu saldırılar karşısında asla sessiz ve hareketsiz kalamaz. Mescid-i Aksa’ya el uzatılması bizim kırmızı çizgimizdir. Kudüs’e sahip çıkan Filistinli kardeşlerimiz yanlız değildir. Saldırıların bir an önce durdurulmasın çağrısında bulunuyorum.

Emekliler, aile hayatımızın güvenceleri, toplumun sağduyu adresisiniz. Ülkemizin modern hastaneleri ve sigorta sistemi ile güçlü sağlık altyapısı en çok emeklilerimize hizmet ediyor. Ülkemizin 20 yılda nereden nereye geldiğini gençlere anlatmakta zorlanabiliyoruz ama siz buna tanıksınız. Ülkemizin asırlık eksiklerini tamamlayarak bu günlere beraber getirdik. 

Hayatın en ağır yüklerini geride bıraktıktan sonra hayatını rahatlıkla sürdürmek sizin en büyük hakkınızdır. Türkiye’nin 20 yılda sağladığı büyümeden emeklilerimiz de faydalandı. Son düzenleme ile en düşük emekli maaşı 7500 TL’ye yükselttik. Bir dönem çalışanlarımız gibi emeklilerimiz de fiş ve fatura toplayarak vergi iadesi alırdı. Biz bu uygulamayı kaldırdık, bu geliri maaşlara ekledik. Maaşlarınızın yattığı bankaların size promosyon ödemesi yapmasını temin ettik. Aylıklardan yapılan yüzde 15 kesintiyi önce düşürdük, sonra tamamen kaldırdık. PTT aracılığı ile isteyen vatandaşlarımız maaşlarını evlerinde alabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir