Bu Altcoin’e Dikkat! Yıllık Zirve Gelebilir

Cosmos (ATOM) fiyatı uzun vadeli destekten sıçradı. Buna göre önemli direnç seviyelerinin üzerine çıktı. Yakın gelecekte yükselmeye devam etmesi beklentiler dahilinde. Peki hangi seviyeler kripto para birimi için dikkat çekiyor. Bakalım.

Cosmos ATOM için haftalık görünüm

Cosmos (ATOM) fiyatı, Şubat 2023’ün başlarında 15,5 dolarlık yüksek bir seviyeye ulaştı. O zamandan beri azalan bir direnç çizgisi boyunca düşüyor. Bu hareket, 11-17 Eylül haftasında fiyatı 6,5 dolar gibi önemli bir destek seviyesine geri getirdi (yeşil ok).

İlk toparlanmanın ardından, ATOM fiyatı direnç çizgisi (kırmızı ok) tarafından ret yedi. Buna göre bu durum 16-22 Ekim haftasında bir kez daha 6,5 dolara düşmesine neden oldu. Bu noktada, fiyat bir yükseliş odaklı bar mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Buna göre sonraki hafta azalan direnç çizgisinin üzerine çıktı.

Ne anlama geliyor?

ATOM için bu önceki düzeltmenin sona erdiğini gösteriyor. Ayrıca yeni bir yükseliş trendinin gelebileceğini gösteren olumlu bir sinyal olarak karşımıza çıkıyor. Diğer taraftan kırılma çift dip formasyonunun oluşumunu da teyit ediyor. Bu durum genellikle bir düşüş trendinin sonunda ortaya çıkan bir yükseliş dönüş formasyonuna işaret ediyor.

Bu formasyon haftalık bir zaman diliminde ortaya çıktığında ve haftalık RSI’daki (Göreceli Güç Endeksi) bir yükseliş sapmasıyla birleştiğinde daha önemli hale geliyor. Bu nedenle, ATOM fiyatının mevcut fiyattan %26 daha yükselmesi muhtemel. Bu durum da fiyat 10 dolarlık bir sonraki önemli direnç seviyesine doğru gelecek. Bu seviyenin kırılması, uzun vadeli trendin yükseliş trendine geçtiğini teyit edecek. Ayrıca ATOM fiyatı 15,5 dolar ile yılın en yüksek seviyesini yeniden test edecek.

Yatay direnç kırılması

Günlük grafik, haftalık zaman dilimindeki yükseliş görüşünü destekliyor. ATOM fiyatının dün büyük bir boğa mum çubuğuyla 0,75 dolarlık önemli yatay direnç seviyesinin üzerine çıktığını gösteriyor. Bu da boğaların kısa vadede kontrolü ele geçirdiğini gösteriyor. Günlük RSI da herhangi bir düşüş sapması yaratmadan aşırı alım bölgesine yükseldiği için yukarı yönlü hareketi destekliyor.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda en olası senaryo, ATOM fiyatının bir sonraki direnç seviyesi olan 10 dolara doğru yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu seviyenin üzerine çıkılması önemli. Fiyatın yılın en yüksek seviyesi olan 15,5 doları yeniden test etmesine yardımcı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir