Bakan Varank: Togg bizim için gurur meselesi

Bakan Varank’ın açıklaması şöyle:

Bakanlıklara araçlar teslim edilmeye başlandı. Biz de bakanlık olarak ilk aracımızı aldık. Aracımızla gelmiş olduk. Böyle önemli bir projenin nihayete ermiş olması, yollarda kullanılıyor olması bizim için gurur meselesi.

Togg’la geldiğinizde kimse sizin yüzünüze bakmıyor, herkes araçlara bakıyor. Cumhurbaşkanımız projeyi ilk ilan ettiği andan itibaren 7’den 77’ye ülkemizle gurur duymak isteyen vatandaşlarımızın teveccüh gösterdiği projeden bahsediyoruz. 2019’da aracı tanıttıktan sonra vatandaşlar aracı soruyorlardı. Hamdolsun Türkiye’nin otomobili artık yollarda. Verdiğimiz sözü tutmak önceliğimiz. Hangi sözü verdiysek tutmak için gayret gösterdik.

Bu projeyi eleştirenler de oldu. Aracı tanıttığımızda fabrikası nerde dediler, fabrikayı açtık üretim bandı yok dediler, birkaç araç var başka araç yok milleti kandırıyorsunuz dediler. Müzmin muhaliflere sesleniyorum. Araç nerede diye soranlar gelip aracı görebilirler. Hayırlı uğurlu olsun. Türkiye’yi teknoloji üreten ülke yapmakta kararlıyız. Togg projesi Türkiye’ye çağ atlatacak bir projedir.

Bireysel olarak başvurdum ama kurada çıkmadı. Bu araç DMO, Togg’a alım garantisi vermişti. O garanti kapsamında devlete teslim edilen araçlardan biri. Arkamdaki araç şahsi araç değil, bakanlığın aracı. Şimdiye kadar Toyota Corolla Hybrid’e biniyordum. Bundan sonra akıllı elektrikli Togg’a binmeye devam edeceğiz. Rengini ben belirledim. Bugün itibarıyla araçlar teslimatlara çıkmaya başladı. Vatandaşlara teslim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir